Pierwsze karty Tarota... jakie wybrać?

Moderatorzy: Apolonia, Agnes

Awatar użytkownika
Tajemnicza

Pierwsze karty Tarota... jakie wybrać?

Post autor: Tajemnicza » pn maja 08, 2017 1:43 pm

Przymierzam się do zakupu swoich pierwszych kart Tarota... myślałam o tym żeby kupić Pozłacany Tarot Ciro Marchetti no i książkę do tego. Nie wiem czym wy się kierowaliście podczas kupna swoich pierwszych kart, te po prostu jakoś przypadły mi do gustu, przeglądałam sobie różne i w końcu takie najbardziej przykuły moją uwagę. Na dole jest opis co na pewno na początku trochę ułatwi pracę z kartami i nauczenie się ich. A może to jest zły pomysł? Polecilibyście mi jednak jakieś inne?

Awatar użytkownika
Apolonia

Re: Pierwsze karty Tarota... jakie wybrać?

Post autor: Apolonia » pn maja 08, 2017 1:47 pm

Wybór pierwszych kart to bardzo trudna decyzja, a najtrudniejsze w niej jest to, że musisz podjąć ją sama. Trzeba kierować się wtedy zarówno instynktem, jak i rozumiem. Pozłacane karty zaś mają to do siebie, że stosunkowo szybko ulegają zniszczeniu, a mają wysoką cenę, zwyczajnie się wycierają. Sama prawie w ogóle nie używam talii Golden Tarot, zresztą podobnie jest z kartami Crowley'a. A sama jestem wzrokowcem, pierwsze moje karty to był Tarot Visconti. Męczyłam się z nimi, bo nie ma grafiki na małych arkanach.
A jeśli chodzi o rady dla początkujących, to od początku należy starać się wróżyć sobie na mniej ważne sprawy, które bardzo szybko będzie można zweryfikować i przekonać się, jak bardzo trafna była dana wróżba. Na przykład na początku warto sobie codziennie losować kartę dnia, i zobaczyć, jak bardzo będzie to miało odniesienie do rzeczywistości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tajemnicza

Post autor: Tajemnicza » pn maja 08, 2017 2:06 pm

Dziękuję za odpowiedź Apolonio! Ten pozłacany skusił mnie właśnie opisami na kartach no i grafiką... Dobrze wiedzieć, że są delikatne. No ale na początku nie będą się męczyć, po prostu będę starała się je zrozumieć za pomocą forum i książek :) No i własnych skojarzeń, więc karty będą w większości przebywały na stole, wielokrotne przekładanie jeszcze im nie grozi.
Bardziej zastanawia mnie jak uczyć się interpretacji. Czy powinnam zaczynać od każdej karty z osobna, bez różnicy czy Wielkie czy Małe arkana? A może uczyć się po prostu każdego zestawu?

Awatar użytkownika
Apolonia

Post autor: Apolonia » pn maja 08, 2017 2:15 pm

Dobrze jest notować gdzieś sobie swoje wnioski i odczucia, Tajemnicza. Takie coś przydaje się do nauki, jak również do sprawdzania postępów i tego, czy mamy prawidłowe interpretacje.
Warto też poświęcić czas na poznanie wszystkich kart Tarota, przemedytowanie tego co właściwie znaczą. Codziennie zacznijmy przynajmniej od jednej, wykładaj ją przed siebie przy zapalonej świeczce, wycisz umysł i zaobserwuj jakie reakcje się u Ciebie pojawiają, gdy na nią patrzysz. Notuj to, z czym Ci się kojarzy.
Warto przerobić w taki sposób przynajmniej Wielkie Arkana, bo w ten sposób będziesz miała wiedzę na temat Twojego własnego rozumienia symboliki, a to jest bezcenne.
Jeśli chodzi o kartę dnia, to warto wyciągnąć jedną kartę (lewą ręką) i obserwować jak jej wibracja odzwierciedla się danego dnia. Na końcu możesz zanotować oczywiście co się wydarzyło.
Mam nadzieję, że to Ci pomoże :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marv

Post autor: Marv » wt maja 09, 2017 12:09 pm

A co z talią Ridera Waita? Czy ona byłaby dobra dla kogoś początkującego? Wydaje mi się, że jest bardzo popularna.

Awatar użytkownika
Apolonia

Post autor: Apolonia » wt maja 09, 2017 12:14 pm

Rider Waite to rzeczywiście klasyk, i bardzo go polecam. Ma wszystkie potrzebne symbole, i uważam, że to najlepsze karty dla początkujących. Tak naprawdę pozostałe talie w większej lub mniejszej mierze są kopiami kart Rider Waite.
Wiele bardziej doświadczonych wróżek poleci Ci właśnie te karty, i zobaczysz też, że bardzo wiele doświadczonych wróżek ich używa, na przykład w programach w TV. Chociaż też zależnie od doświadczeń, ktoś może polecić Ci też inne karty.
Przede wszystkim zdaj się na siebie, jeśli one do Ciebie przemawiają, należy się na nie zdecydować, a nie brać na siłę inne, które polecił jakiś „autorytet”. :)
Obrazek

Ashleylinu

Pierwsze karty Tarota jakie wybrac

Post autor: Ashleylinu » sob wrz 30, 2017 4:59 pm

Na poczД…tek nie wielkie tak z 30 cm.
SЕ‚yszaЕ‚em teЕј Ејe dobrym materiaЕ‚em na pierwsze bonsai jest WiД…z Drobnolistny czy to prawda?
Chodzi mi o coЕ› wytrzymaЕ‚ego bo jestem poczД…tkujД…cym.
DziД™kujД™ wam za .

ODPOWIEDZ