Twój znak w horoskopie Majów

Moderatorzy: Apolonia, Krzysztof, Agnes

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 5:16 pm

Twój znak w horoskopie Majów

Post autor: Krzysztof » śr kwie 26, 2017 8:42 pm

Majowie to jedna z najstarszych kultur na ziemi. Interesowali się astronomią i zbudowali swój własny kalendarz. Majowie podzieli rok nie na 12 miesięcy tylko na 18. Każdy z nich liczył 20 dni. Znaki u Majów pochodzą od nazw kamieni szlachetnych i minerałów. Sprawdź jakim znakiem jesteś w horoskopie majów odnajdując swoją datę urodzenia:

1 TURKUS - 1 lutego - 21 lutego
Turkus kamień przynoszący bogactwo, powodzenie w sprawach miłosnych oraz jako amulet chroni przed zatonięciem w rzekach i jeziorach. Turkusy posiadają prawy i dobry charakter, są uprzejmi, dyskretni, stronią od dominowania nad innymi oraz zaskakują otoczenie naturalnym wdziękiem. Turkusy posiadają zdolności do nauki, bystrością umysłu, dobrą pamięcią dzięki czemu z łatwością przyswajania wiedzę.

2 ONYKS - 22 lutego - 13 marca
Onyks kamień półszlachetny, ciemnobrązowy, symbolizuje ziemię uprawianą przez rolników. Ludzie urodzeni w okresie tego kamienia często borykają się z przeciwnościami i trudnościami. Ludzie Onyksy często są niezdecydowani, często zmieniają swoje cele życiowe, plany. Cechuje ich mniejsza energia życiowa. Na partnerów życiowych wybierają ludzi silnych wręcz władczych, przejawiających silną indywidualność.

3 DIAMENT - 14 marca - 2 kwietnia
Diamenty choć piękne posiadają wiele sprzecznych cech charakteru: żelazną wolę, energię do działania, niestrudzoną pracowitość, dzięki czemu cele osiągają po latach. Są to uparci, często rozpraszają swą siłę na podejmowanie zbyt wielu zadań jednocześnie. Diament nigdy nie jest zadowolony ciągle by coś zmieniał, udoskonalał lecz musi pamiętać, ze nie każda zmiana wyjdzie mu na dobre.

4 RUBIN - 3 kwietnia - 22 kwietnia
Rubin tak samo jak diament w dawnych czasach ceniony był wysoko. Ludzie Rubiny posiadają twardy charakter, są zdecydowani, nawet despotyczni, konsekwentnie dążący do osiągnięcia własnych celów. Są niezmordowani w pracy, dzięki czemu szybko podnoszą swoją pozycję życiową. Odznaczają się wrodzoną zdolnością do wykorzystywania wszelkich okazji. Rubiny nie zostawiają przyjaciół w potrzebie, śpieszą im z pomocą.

5 SZAFIR - 23 kwietnia - 12 maja
Ludzie urodzeni w okresie Szafiru cieszą się opieką i pomyślnością losu. Posiadają takie cechy jak roztropność, rozwaga i rozsadek w działaniu oraz mądrością. Potrafią iść przez życie sprawdzonymi drogami, ciesząc się szacunkiem rodziny i przyjaciół. Dzięki swojej pracowici i wytrwałości osiągają sukcesy w różnych dziedzinach. Lubią pomagać tym, którym gorzej się wiedzie od nich.

6 AGAT - 13 maja - 1 czerwca
Wśród Agatów znajdą się osoby o najróżniejszych charakterach dlatego ciężko ustalić cześć wspólną dla tych właśnie ludzi. Są wśród nich ludzie bardzo zasadniczy, przyzwoici i obowiązkowi, jak również Ci, mniej pracowici, szczodrzy i solidni. Znają wielu ludzi lecz mało mają prawdziwych przyjaciół. Ludzie Agaty są bardzo interesowni, otaczają się osobami znaczącymi i wpływowymi.

7 CHALCEDON - 2 czerwca - 21 czerwca
Chalcedon jako nieliczny amulet chronił od ukąszeń jadowitych wężów i owadów. Ludzie urodzeni w okresie Chalcedonu jako drogę zawodową wybierają profesje związane z nauką czy duchowością. Odznaczają się wysoką inteligencją a ich myślenie wykracza poza ramy epoki w której żyją. Posiadają wiele zainteresowań wspaniałych zainteresowań. W sprawach zawodowych przejawiają ambicje, potrafią dążyć do raz wyznaczonego celu.

8 SELENIT - 22 czerwca - 10 lipca
Ludzie Selenity zostali obdarzeni dużą uczuciowością, są łagodni, często wręcz nieśmiali i cisi. Odznaczają się dobrymi manierami i potrafią zachować się grzecznie w każdej sytuacji. Mogą poszczycić się dobrą pamięcią, sprawnie posługują się mową, dlatego sprawdzą się w roli mówców, używając ciekawych przenośni i porównań. Źle się czują w otoczeniu ludzi głośnych, czy ekspansywnych.

9 SZMARAGD - 11 lipca - 30 lipca
Ludzie Szmaragdy posiadają wiele uroku osobistego, są duszami towarzystwa, zawsze pogodni i otwarci w stosunku do innych. Lecz ich młodość nie jest już taka radosna, od wczesnych lat muszą zmagać się z szarą codziennością i są zdane na siebie. Mimo to nie poddają się, z pokorą znoszą kolejne życiowe lekcje i dzięki czemu wcześniej osiągają dojrzałość. Posiadają wielką wrażliwość na problemy innych ludzi.

10 TOPAZ - 31 lipca - 19 sierpnia
Ludzie urodzeni w znaku Topazu są atrakcyjni, czarujący i błyskotliwi. Umieją zarazić otoczenie optymizmem i pogodą ducha. Do innych podchodzą z życzliwością i serdecznością. Pomimo wielu zalet zdarza się być porywczym, lecz tak samo jak szybko denerwują się tak samo szybko potrafią się uspokoić. Zdarza, że Topazy są rozrzutne, czasem aż do przesady, otaczają się ładnymi przedmiotami, ubraniami.

11 JADEIT - 20 sierpnia - 9 września
Osoby urodzone w znaku Jadeitu cieszą się wielkim szczęściem w sprawach zawodowych jak i w prywatnych. Dzięki takim cechom jak zaradność i praktyczność życiowa potrafią wyjść obronną ręką z każdej trudnej sytuacji. Wg wierzeń Majów Jadeit to jeden z najsilniejszych talizmanów, zapewnia pomyślność w finansach oraz udane małżeństwo. Jadeity są świadome swojego szczęścia, lecz pozostają realistami.

12 KARNEOL - 10 września - 30 października
Karneole ludzie o wielu pozytywnych cechach charakteru: optymistycznym, lecz realnym okiem patrzą na przyszłość. Nie boją się podejmować decyzji gdyż kierują się zdrowym rozsądkiem. Kalkulują i planują tak, aby wyjść na swoje. Mogą pochwalić się dobrym gustem i wyczuciem estetyki. Na innych ludzi patrzą życzliwie, lecz nie w ich naturze leży spoufalanie.

13 LAZURYT- 1 października - 20 października
Lazuryty to osoby łagodne, życzliwe, dobre i opiekuńcze wobec rodziny i przyjaciół. Nie mają zbyt wygórowanych ambicji i nie uczestniczą w pogoni za władzą. Najchętniej spędzają czas na przyjemnościach takich jak jedzenie, strojenie się i rozrywka. Są prawdziwymi duszami towarzystwa i w głębi duszy cierpią, jeśli nie mogą realizować się na tej płaszczyźnie.

14 OPAL - 21 października - 9 listopada
Osoby urodzone w okresie Opala są nad wyraz pewne siebie, uparte aż do przesady, czy też zdecydowane, dokładnie wiedzą, czego chcą od życia i od otoczenia. Z jednej strony potrafią wzbudzić szacunek otoczenia, bywają autorytarne a z drugiej strony swoje cele osiągają dzięki wytrwałości oraz konsekwencji. Lubią cieszyć się władzą, wysoką pozycją społeczną, to działa na nich niczym Afrodyzjak.

15 AKWAMARYN - 10 listopada - 30 listopada
Ludzie Akwamaryny są niesłychanie bystrzy, inteligentni, potrafią prowadzić długie i zaskakujące rozmowy, odznaczają się bogatą osobowością i dość skomplikowanym charakterem. Nie lubią się niepotrzebnie przepracowywać, lecz jeśli czegoś bardzo pragną to potrafią konsekwentnie krok po kroku dążyć do celu. Swojego postępowania nie uzależniają od otoczenia i postępują w danym momencie tak jak maja na to ochotę.

16 KORAL - 1 grudnia - 20 grudnia
Ludzie Korale odznaczają się wysoką energią życiową, ambitnymi planami na przyszłość, przy czym dobry humor i optymizm ich nie opuszcza. Wiedzą jak korzystać z życia.. Nie boją się ryzyka, które działa na ich korzyść. Są jak koty, które zawsze spadają na cztery łapy. W dążeniu do celu bywają śmiałe, impulsywne oraz stanowcze. Wcale nie przejmują się, że staną się tematem plotek.

17 AMETYST - 21 grudnia - 9 stycznia
Osoby urodzeni pod patronem Ametystu, są powoli, stateczni, rozważni, nie biegną przed siebie bez wyznaczonego celu. Lubią mieć wszystko dokładnie zaplanowane i obliczone. W pracy są dokładni, pracowici, wiedzą czego chcą i umieją właściwie ocenić daną sytuację. Ametysty w działaniu są konkretni, rzeczowi, nie rzucają słów na wiatr, jeśli podejmą się działania to konsekwentnie go realizują.

18 MALACHIT - 10 stycznia - 31 stycznia
Ludzie Malachity są inteligentni, zaradni, nastawieni pokojowo, odznaczają się rozwagą i potrafią być dyplomatyczne. Aby pracować potrzebują ciszy i wtedy skupiają się na obowiązkach. Są wyczuleni na to aby przestrzegać norm czy dobrych manier. Nie lubią ludzi hałaśliwych. W sprawach zawodowych idą raz obraną ścieżką. W sferze finansów przejawiają realizm, nie są ani za bardzo oszczędne ani rozrzutne.

Horoskop Majów na rok 2017 znajdziesz na horoskopyzadarmo.pl
Obrazek

Amadeus
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 08, 2017 2:45 pm

Re: Twój znak w horoskopie Majów

Post autor: Amadeus » pt cze 02, 2017 2:30 pm

Sądzę, że na pewno by to nie zaszkodziło, sam mam przy sobie mój kamień, myślę, żeby zrobić sobie z niego wisiorek :)

Awatar użytkownika
Apolonia
Posty: 55
Rejestracja: pn maja 08, 2017 12:47 pm

Re: Twój znak w horoskopie Majów

Post autor: Apolonia » ndz cze 04, 2017 10:31 am

Amadeus pisze:
pt cze 02, 2017 2:30 pm
Sądzę, że na pewno by to nie zaszkodziło, sam mam przy sobie mój kamień, myślę, żeby zrobić sobie z niego wisiorek :)
Przyłącze się do wypowiedzi i tak samo podpowiem, iż warto sobie zrobić wysiorek lub breloczek. Mieć to przy sobie i nosić właściwie zawsze. Przed tem nalezy kamień oczyścić pod zimną bierzącą wodą i dopiero zacząć działać.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość