Medytacja - wprowadzenie

Moderator: Agnes

Wróżka Fortuna
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 1:46 pm

Medytacja - wprowadzenie

Post autor: Wróżka Fortuna » czw maja 04, 2017 12:53 pm

Medytacja, czyli oczyszczenie umysłu z jakichkolwiek myśli oraz wprowadzenie go w stan wyciszenia i spokojnej obserwacji - niesie ze sobą, jak się okazuje, mnóstwo korzyści: dodaje energii, poprawia pamięć i uodpornia na stres.

Medytacja nie musi być związane z żadnym systemem religijnym. Najlepszym dowodem jest fakt, że rozmaite techniki medytacyjne są dziś z powodzeniem wykorzystywane w psychoterapii.

Medytacja: zalety
Najnowsze badania kliniczne potwierdzają dobroczynny wpływ medytacji na zdrowie. Zaobserwowano, że obniża ciśnienie krwi, zmniejsza tętno i spowalnia metabolizm. Można nią wspomagać leczenie nadciśnienia, arytmii serca i bezsenności, łagodzić migreny, chroniczny ból i depresję. Przede wszystkim jednak medytacja, zmieniając częstotliwość fal mózgowych, wpływa zbawiennie na stan umysłu. Redukuje lęk i zwiększa poziom serotoniny w mózgu. Stan medytacji prowadzi do samoistnego tworzenia się nowych połączeń w mózgu i powoduje zmiany w tych jego obszarach, które odpowiedzialne są za pamięć, empatię i stres. Wykazali to naukowcy, obserwując różnice w budowie mózgu medytujących i tych, którzy nie praktykują medytacji. U pierwszych kora czołowa związana z koncentracją uwagi i integracją emocjonalną jest nieco grubsza. Badania wykazały także wzrost gęstości istoty szarej w hipokampie (ośrodek pamięci i uczenia się) oraz w obszarach odpowiedzialnych za samoświadomość i współczucie.

Dla tych którzy chcą spróbować polecam obejrzeć filmy instruktarzowe na YT, jeden z nich wybrałam dla was.
Kliknij TU

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Tajemnicza
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 08, 2017 12:51 pm

Re: Medytacja - wprowadzenie

Post autor: Tajemnicza » pt cze 02, 2017 2:31 pm

Nie wiem czy na początku połączenie jogi z medytacją to dobry pomysł. Oczywiście są takie rzeczy jak medytacja w ruchu, ale mi bardzo ciężko jest się wtedy skupić, więc na początku po prostu medytuję, a przynajmniej staram się na tym skupić, a ruszanie się przy tym dojdzie później ;)

Awatar użytkownika
Apolonia
Posty: 55
Rejestracja: pn maja 08, 2017 12:47 pm

Re: Medytacja - wprowadzenie

Post autor: Apolonia » pt cze 16, 2017 8:29 am

Dobrze mieć jeszcze kogoś kto poprowadzi we właściwą stronę. Tu też potrzeba czasu, by znaleźć kogoś kto będzie odpowiadał Naszym oczekiwaniom.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość